Nepilnības pasažieru pārvadāšanā Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos Liepājas autobusu parkam jānovērš nākamās nedēļas laikā

Šodien pēc Autotransporta direkcijas ierosinājuma tika sasaukta Sabiedriskā transporta padomes sēde, kurā tika skatīts jautājums par reisu neizpildi Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos, kuru pārvadājumus no šī gada 1. jūlija nodrošina uzņēmums Liepājas autobusu parks. Sabiedriskā transporta padome lēma, ka Liepājas autobusu parkam visas konstatētās nepilnības ir jānovērš maksimāli īsā laika posmā, taču gadījumā, ja situācija netiks atrisināta nedēļas laikā, Autotransporta direkcija rosinās līguma laušanas procedūru.

Pēc Autotransporta direkcijas rīcībā esošajiem operatīvajiem datiem līguma izpildes pirmajās septiņās dienās netika nodrošināti sabiedriskā transporta pakalpojumi 298 reisos, kas ir 15,53% no kopējā šajā maršrutu tīkla daļā plānotā reisu skaita šajā periodā. Liepājas autobusu parks radušos situāciju skaidro ar vadītāju trūkumu.

 

01.07.

02.07.

03.07.

04.07.

05.07.

06.07.

07.07. *

Plānotie reisi dienā

309

218

204

295

297

301

295

Neizpildītie reisi OGRE

52

0

0

25

29

16

6

Neizpildītie reisi AIZKRAUKLE

22

4

8

54

36

38

8

Kopā:

74

4

8

79

65

54

14

  • Plānotā reisu neizpilde

Nepilnības reisu nodrošināšanā Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos konstatētas arī kasu sistēmas nepārzināšanā, maršrutu nepārzināšanā, vizuālās un audiālās informācijas nodrošināšanā un pasažieru informēšanā.

Autotransporta direkcija atgādina, ka pasažieriem ir tiesības pieprasīt naudu par iegādātajām biļetēm uz neizpildītajiem reisiem pilnā apmērā. Gadījumā, ja pasažieri nokļūšanai vēlamajā galapunktā ir bijuši spiesti izmantot citu transporta veidu neizpildīta reisa dēļ, pasažierim ir tiesības vērsties pie pārvadātāja, kuram ir pienākums kompensēt radušos izdevumus. Ja gadījumā pasažieri saskaras ar kādām problēmām jautājumu risināšanā, lūgums par to informēt Autotransporta direkciju.

Autotransporta direkcija arī turpmāk sekos līdzi reisu izpildes nodrošināšanai Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos un veiks visu iespējamo, lai pēc iespējas īsākā laika posmā tiktu novērstas visas radušās nepilnības.Viktors Zaķis

Autotransporta direkcijas Sabiedrisko attiecību vadītājs


Ieteikt šo rakstu