Moldovas delegācija iepazīstas ar Latvijas pieredzi autopārvadājumu jomā

2016.gada 27. un 28.septembrī Latvijā norisinājās Latvijas–Moldovas kopējās komisijas sēde, kuras laikā Moldovas delegācija tika iepazīstināta ar Latvijā spēkā esošo autopārvadājumu jomu regulējošo likumdošanu un Autotransporta direkcijas sniegtajiem pakalpojumiem, tostarp e-pakalpojumiem, un klientu apkalpošanas pieredzi. Strādājot pie izmaiņu veikšanas savas valsts likumdošanā, lai pieskaņotu to Eiropas Savienības autotransporta jomas normatīvajam regulējumam, Moldovas delegācija izrādīja pastiprinātu interesi par Latvijas pieredzi.

Moldovas Nacionālā autotransporta aģentūras un Latvijas Autotransporta direkcijas funkcijas un sniegtie pakalpojumi lielā mērā pārklājas, tādēļ Moldovas delegācija ir īpaši ieinteresēta mūsu valsts pozitīvajā pieredzē, piemērojot Latvijā ES likumdošanu autopārvadājumu jomā. Moldovas delegācija interesējās par Autotransporta direkcijas funkcijām, sniegtajiem pakalpojumiem, direkcijas izstrādāto e-pakalpojumu sistēmu, kas būtiski uzlabo klientu ērtības, par licenču un atļauju starptautisko pārvadājumu veikšanai izsniegšanas kārtību, dažādu datu apkopošanu un apstrādi, kā arī par klientu apkalpošanu, lai veicinātu savu pakalpojumu attīstību un to sniegšanas kvalitāti.

Latvijas un Moldovas divpusējais nolīgums par automobiļu starptautisko satiksmi ir spēkā kopš 1996.gada. Latvija arī turpmāk veicinās savstarpēji izdevīgu sadarbību ar Moldovu, lai paplašinātu pārvadājumu tirgus iespējas un alternatīvas Latvijas pārvadātājiem.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

Ieteikt šo rakstu