Maršrutā Rīga–Olaine tiks mainīts autobusu kustības saraksts; tiks atklāts jauns maršruts Olaine–Jaunolaine, kā arī maršrutā Rīga–Jelgava–Dobele un Rīga–Jelgava tiks iekļautas papildu pieturas

Ņemot vērā būtisko pasažieru skaita samazinājumu, kas radies sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem vīrusa Covid-19 izplatības mazināšanai, tai skaitā mājsēdi, no 2021. gada 18. novembra AS “Nordeka” maršrutu Rīga–Olaine vairs neapkalpos uz komerciāliem principiem. Turpmāk maršruts tiks iekļauts valsts dotētajā maršrutu tīklā, kā arī daļu maršrutu dotēs Olaines pašvaldība. Plānots, ka kopumā tiks atklāti 44 reisi darbadienās, kā arī 20 reisi sestdienās un svētdienās. Vienlaikus tiks atklāts jauns maršruts Nr.5342 Olaine–Jaunolaine un tiks iekļautas papildu pieturas maršrutā Nr.7376 Rīga–Jelgava–Dobele un Nr.7017 Rīga–Jelgava.

Lai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem nokļūt no Rīgas Olainē un otrādi, no 18. novembra valsts dotētajā maršrutu tīklā tiks iekļauts maršruts Nr.5034 Rīga–Olaine, ko saskaņā ar atklāta konkursa rezultātā noslēgto līgumu turpinās apkalpot AS “Nordeka”. Autobusu braukšanas shēma paliks nemainīga – tas kursēs gar Atgāzeni, pieturu Mežkalna iela, Medemciemu un Jaunolaini. Biļetes cena braucienam no Rīgas līdz Olainei būs 1,60 eiro. Jaunais maršruta Nr.5034 Rīga–Olaine kustības saraksts pieejams šeit.

Tāpat, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju nokļūt darbavietās, izglītības, ārstniecības iestādēs u.tml., tiks atklāts jauns maršruts Nr.5342 Olaine–Jaunolaine. Atsevišķi reisi tiks pieskaņoti vilcienu kustības sarakstam, tāpēc pasažieri varēs pārsēsties no autobusa vilcienā un otrādi. Kopumā maršrutā tiks atklāti 36 reisi, kas tiks izpildīti katru dienu. Maršruta Nr.5342 Olaine–Jaunolaine kustības saraksts pieejams šeit.

Turpmāk maršrutā Nr.7376 Rīga–Jelgava–Dobele tiks iekļauta pietura Mežkalna iela, Medemciems, Lubauši, Dzelzceļnieku ciems, Jaunolaine, Grēnes un Olaines stacija. Autobuss, kas no Rīgas starptautiskās autoostas katru dienu izbrauc plkst.7.20 un 12.40, bet no Dobeles autoostas – plkst.14.45 un 16.05, apstāsies arī pieturā Lindes, Tīraine, Lapiņu dambis, Stunīšu ezers, Gaismas, Baložu stacija un Bērzpils. Tāpat pietura Mežkalna iela, Medemciems, Lubauši un Dzelzceļnieku ciems tiks iekļauta maršrutā Nr.7017 Rīga–Jelgava.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129

Ieteikt šo rakstu