Maršrutā Līvāni–Mežancāni–Līvāni ieviests transporta pēc pieprasījuma pilotprojekts

No 2018. gada 16. maija Līvānu novada maršrutā Nr.6950 Līvāni–Mežancāni–Līvāni tiks uzsākts transporta pēc pieprasījuma pilotprojekts. Tas nozīmē, ka trešdienu reisi tiks izpildīti tad, ja pasažieris vismaz 24 stundas pirms brauciena būs piezvanījis SIA Jēkabpils autobusu parks un pieteicis braucienu. Četru mēnešu ilgā laika periodā izvērtējot pilotprojekta rezultātus, tiks lemts par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu šajā maršrutā.

Maršrutā Nr.6950 Līvāni–Mežancāni autobuss trešdienās no Līvāniem izbrauks plkst.9.45 un 17.00, bet no Mežancāniem virzienā uz Līvāniem – plkst.10.20 un 17.40, bet šie reisi tiks izpildīti tikai tad, ja pasažieris iepriekš būs pieteicis braucienu. Pasažieru apmaiņa arī pilotprojekta laikā tiks veikta kustības sarakstā iekļautajās pieturvietās. Tālruņa numurs, pa kuru varēs sazvanīt SIA Jēkabpils autobusu parks, lai pieteiktu pārvadājumu, ir 65237730. Iedzīvotāji varēs zvanīt no plkst.5.00 līdz 22.00.

Detalizēti izvērtējot pērn pārvadāto pasažieru skaitu maršrutā Nr.6950 Līvāni–Mežancāni, secināts, ka vairākas dienas mēnesī autobusi brauc tukši vai, piemēram, vienā virzienā tas brauc tukšs, bet otrā virzienā ir viens/divi pasažieri. Ir arī dienas, kad autobusā brauc pieci/seši pasažieri, bet šādu dienu nav daudz. 2017. gadā valsts no savas puses sedza 91% izmaksu, kas rodas, lai nodrošinātu pārvadājumus četros maršruta Nr.6950 Līvāni–Mežancāni reisos.

Šobrīd transports pēc pieprasījuma faktiski ir vienīgā alternatīva tam, lai varētu saglabāt mobilitātes iespējas mazapdzīvotās vietās, jo pretējā gadījumā šie maršruti varētu tikt slēgti vai tajos samazinātos reisu skaits. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem transportu pēc pieprasījuma var ieviest reisā vai tā daļā, ja tajā periodiski netiek pārvadāts neviens pasažieris un ja ieņēmumi no pārdotajām biļetēm ir ļoti zemi.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67686485

Ieteikt šo rakstu