Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2021. gada decembrim noteikti uzvarētāji visās 23 maršrutu tīkla daļās

Iepirkumu komisija ir izvērtējusi pretendentu piedāvājumus konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2021. decembrim (atsevišķās lotēs līdz augustam), nosakot uzvarētāju visās 23 maršrutu tīkla daļās. Īstermiņa konkursā tika saņemti 32 piedāvājumi, ko iesniedza 18 uzņēmumi. Tas tika izsludināts, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību laika periodā, kad esošajiem līgumiem būs beidzies termiņš, bet jaunie līgumi ar konkursa uzvarētājiem vēl nebūs stājušies spēkā.

Ņemot vērā, ka ar konkursa uzvarētājiem tiks slēgts īstermiņa līgums, noteiktās kvalitātes prasības ir tādas, ko pārvadātāji nodrošina jau šobrīd un kuru izpildei papildu investīcijas nav nepieciešamas. Noteikts, ka temperatūrai autobusa salonā jābūt robežās no + 160C līdz + 240C (atbilstoši sezonai), kā arī 10% autobusu jābūt pielāgotiem personu ar funkcionāliem traucējumiem pārvadāšanai. Starppilsētu maršrutos autobusu vidējais vecums nedrīkstēs būt lielāks par 10 gadiem, kā arī jābūt nodrošinātai iespējai autobusā iegādāties biļeti, maksājot ar bezkontakta norēķinu karti. Savukārt vietējās nozīmes maršrutos autobusu vidējais vecums nevarēs būt vairāk par 20 gadiem, bet katra atsevišķa autobusa vecuma nevarēs pārsniegt 25 gadus.

Šajā konkursā aizvien tiks atsevišķi izdalīti vietējās nozīmes un starppilsētu maršruti. Kopējais maršrutu tīkla apjoms ir 62,2 miljoni kilometru.

23 maršrutu tīkla daļās noteikti šādi uzvarētāji:

 1. “Austrumi” – SIA “Norma-A”;
 2. “Bauska” – SIA “Aips”;
 3. “Centrs-1” – AS “Nordeka”;
 4. “Centrs-2” – SIA “Norma-A”;
 5. “Cēsis” – AS “CATA”;
 6. “Daugavpils, Krāslava” – SIA “Daugavpils autobusu parks” un AS “Nordeka”;
 7. “Dienvidrietumi” – SIA “Sabiedriskais autobuss”, AS “Liepājas autobusu parks” un “Nordeka”;
 8. “Dobele” – SIA “Dobeles autobusu parks”;
 9. “Gulbene, Alūksne, Balvi” – SIA “Sabiedriskais autobuss” un “Gulbenes autobuss”;
 10. “Jelgava” – SIA “Sabiedriskais autobuss”;
 11. “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” – SIA “Jēkabpils autobusu parks”;
 12. “Liepāja” – AS “Liepājas autobusu parks” un “Nordeka”;
 13. “Limbaži, Sigulda” – AS “CATA”;
 14. “Madona” – SIA “Madonas Ceļu būves SIA” un “Ceļavējš” ATP;
 15. “Ogre, Aizkraukle” – AS “CATA”;
 16. “Pierīga (kreisais krasts)” – SIA “Sabiedriskais autobuss”, AS “Liepājas autobusu parks” un “Nordeka”;
 17. “Pierīga (labais krasts)” – SIA “Sabiedriskais autobuss” un “Galss Buss”;
 18. “Rēzekne, Ludza” – AS “Rēzeknes autobusu parks” un SIA “Ludzas autotransporta uzņēmums”;
 19. “Saldus, Kuldīga” – SIA “Tukuma auto”;
 20. “Talsi” – AS “Talsu autotransports”;
 21. “Tukums” – SIA “Tukuma auto”;
 22. “Valmiera, Valka, Smiltene” – SIA “VTU Valmiera”;
 23. “Ventspils” – SIA “Ventspils reiss”.

Gadījumā, ja konkursa rezultāti tiks pārsūdzēti Iepirkumu uzraudzības birojā, paildzinot konkursa procedūru, kā rezultātā varētu tikt apdraudēta sabiedriskā transporta pakalpojumu uzsākšana plānotajā termiņā, Autotransporta direkcija uzsāks sarunu procedūru ar pārvadātājiem, kas konkrēto maršrutu tīkla daļu apkalpo jau šobrīd. Tādējādi iedzīvotāji var būt droši, ka sabiedriskais transports tiks nodrošināts visu laiku. 

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129 ; + 371 26627578

 


Ieteikt šo rakstu