Jaunajās kustības sarakstu plāksnēs iestrādāts QR kods; nomainīti 679 kustības saraksti

Lai pasažieri, atrodoties reģionālo maršrutu pieturvietā, varētu apskatīt detalizētāku informāciju par aktuālo autobusu kustības sarakstu, jaunajās kustības sarakstu plāksnēs ir iestrādāts QR kods. To noskenējot, pasažiera viedtālrunī parādīsies autobusu izbraukšanas laiks no konkrētās pieturas tuvākās nedēļas laikā, pārvadātāja kontaktinformācija un cita aktuālā informācija.

2020. gada jūnijā Autotransporta direkcija uzsāka jauno vienotas informācijas un dizaina kustības sarakstu plākšņu nomaiņu reģionālo autobusu maršrutu pieturās. Jaunie kustības saraksti līdz 2021. gada beigām tiks pakāpeniski uzstādīti visās – vairāk nekā 9000 – Latvijas pieturvietās. Līdz šim ir uzstādītas 679 jaunās plāksnes Vidzemes reģionā.

Ņemot vērā, ka kustības sarakstos, kas uzstādīti pieturā, visu aktuālo informāciju, īpaši to, kas ir īslaicīga, norādīt būtu sarežģīti, Autotransporta direkcija ir uzlabojusi informācijas pieejamību savā mājaslapā www.atd.lv sadaļā Pieturvietu reģistrs. QR kods, kas ir iestrādāts pieturvietās uzstādītajos jaunajos kustības sarakstos, pasažieri aizvedīs tieši uz šo sadaļu.

Mājaslapas kustības sarakstā redzams visu maršrutu autobusu, kas apstājas konkrētajā pieturā, izbraukšanas laiks, kā arī laiks, cikos autobusi pienāk galapunktā; reisu izpildes diena; reisu virziens; aktuālie reisi; pārvadātāja, kas nodrošina katra reisa izpildi, nosaukums un kontaktinformācija; informācija par reisiem, kuros kursē autobusi, kas pielāgoti personu ar funkcionāliem traucējumiem pārvadāšanai.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129

Ieteikt šo rakstu