Izvēlēti uzņēmumi pasažieru pārvadājumu pagaidu nodrošināšanai Latvijas vidienē

Autotransporta direkcijas (ATD) valde ir pieņēmusi lēmumu slēgt līgumu ar AS Liepājas Autobusu parks un SIA Sabiedriskais autobuss par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutos, kuri iekļauti lotē Centrs-1.

Konkursa rezultātā tika izvēlēti pretendenti, kuri piekrita pakalpojumu sniegšanai par ekonomiski izdevīgāko cenu, līdz ar to valstij minētajā lotē būs iespēja ietaupīt līdz pat 400 tūkstošiem latu gadā.

Līgumi ar pārvadātājiem tiks slēgti uz laiku no 2013. gada 1.februāra līdz tiesvedības beigām vai jauna konkursa noslēgumam, bet ne ilgāk kā uz diviem gadiem.

Jāatzīmē, ka iepriekš noslēgtais līgums par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Latvijas vidienē ir spēkā tikai līdz šā gada 31.decembrim. Konkursa pārsūdzēšana aizkavēja jaunu līgumu slēgšanu par vienu mēnesi tos bija plānots slēgt ar 1.janvāri. Pārvadātāji, kuri patlaban nodrošina pasažieru pārvadājumus Latvijas vidienē, nepiekrita līguma pagarināšanai līdz 1.februārim, tāpēc ATD nācās meklēt citas alternatīvas, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību. Direkcija veica pārrunas ar 11 pārvadātājiem, bet tikai divi no tiem AS Liepājas Autobusu parks un SIA Sabiedriskais autobuss piekrita pagaidu kārtībā sniegt pakalpojumus janvārī.

Lotē Centrs-1 iekļauti 28 dažādi maršruti, kuri pamatā koncentrējas Latvijas vidienē. Tiesvedība par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu šajā maršruta tīkla daļā ilgst kopš 2008.gada.

 

Sandra Maļuha
VSIA "Autotransporta direkcija"
Komunikācijas speciāliste
tālrunis: 67686485, 26590229­­­

Ieteikt šo rakstu