Drošības pasākumi sabiedriskajā transportā noteikti līdz 6. aprīlim

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, Covid-19 izplatības ierobežošanai šodien, 5. februārī, valdība lēma pagarināt ārkārtējo situāciju valstī. Šajā laikā spēkā paliek drošības pasākumi sabiedriskajā transportā.

Līdz 6. aprīlim spēkā paliks drošības pasākumi sabiedriskajā transportā, kas nosaka, ka pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nedrīkst pārsniegt 50% no tā ietilpības. Atbilstoši tam sabiedriskā transporta pārvadātājiem ir jānodrošina pasažieru iekāpšana un izkāpšana, un, ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tajā ir jābūt marķētām sēdvietām.

Sabiedriskajā transportā pasažieriem ir jālieto sejas maskas, tostarp arī bērniem no septiņu gadu vecuma. Sejas maskas sabiedriskajā transportā varēs nelietot bērni, kas nav sasnieguši septiņu gadu vecumu, un personas ar kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem.

Sabiedrisko transportu nedrīkst izmantot iedzīvotāji, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests vai kuri atzīti par kontaktpersonām.

Aicinām ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus, izvērtējot nepieciešamību braukt ar sabiedrisko transportu.

 

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028274

e-pasts: komunikācijas@sam.gov.lv

 

 


Ieteikt šo rakstu