Deguna un mutes aizsegs jālieto gan mobilo lietotņu Bolt un Yandex.Taxi, gan taksometru pasažieriem un autovadītājiem

Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību, no šodienas, 2020. gada 21. oktobra, gan autovadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, gan pasažieriem brauciena laikā jālieto mutes un deguna aizsegs. Nosacījumi attiecas arī uz pārvadājumiem, kas tiek nodrošināti, izmantojot mobilo lietotni Bolt un Yandex.Taxi. Autotransporta direkcija ir nosūtījusi paziņojumu par šīm izmaiņām 7871 autovadītājam, kurš ir reģistrēts Taksometru vadītāju reģistrā.

Turpmāk deguna un mutes aizsegs – medicīniskā vai higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs –jālieto visiem autovadītājiem, kuri nodrošina pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, ja automobilī autovadītāja sēdvieta nav norobežota no pasažieru sēdvietām ar fizisku barjeru. Nosacījumi attiecas gan uz taksometru pārvadājumiem, gan pasažieru komercpārvadājumiem ar automobili, kam ir balta numurzīme un kas izsaukts un apmaksāts, izmantojot mobilo lietotni Bolt vai Yandex.Taxi. Tāpat deguna un mutes aizsegs būs jālieto visiem pasažieriem, kuri izmanto šos pakalpojumus.

Autotransporta direkcija aicina vieglo automobiļu pasažierus ieņemt sēdvietu tā, lai atrastos pēc iespējas tālāk no autovadītāja, un neieņemt sēdvietu blakus transportlīdzekļa vadītājam. Vieglo automobiļu, tai skaitā taksometru, vadītājiem ieteikts ierobežot pasažieru skaitu, ko var uzņemt automobilī. Tāpat autovadītāji tiek aicināti regulāri dezinficēt transportlīdzekli, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras!

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67686485

Ieteikt šo rakstu