Autotransporta direkcija klientu ērtībām izstrādājusi elektronisko pakalpojumu sistēmu

No šodienas, 2016.gada 16.februāra, Autotransporta direkcijas klientiem ir iespēja sekot līdzi sava uzņēmuma aktuālajai informācijai elektroniskajā vidē. Pasažieru un kravu pārvadātāji, autorizējoties elektronisko pakalpojumu sistēmā https://e.atd.lv, savā profilā varēs redzēt visus aktuālos dokumentus un ziņojumus, kas attiecas uz konkrēto pārvadātāju. Plānots, ka tuvāko mēnešu laikā klienti, izmantojot elektronisko pakalpojumu sistēmu, varēs arī iesniegt direkcijai atskaites un iesniegumus.

Sākotnēji lietotāja profilā klientiem būs pieejama pamatinformācija par uzņēmumu un redzami pārvadātājam izsniegtie dokumenti – licences, licences kartītes, apliecinājumi, līgumi ar Autotransporta direkciju par tiesībām nodrošināt regulāros pasažieru pārvadājumus reģionālās nozīmes maršrutos, Eiropas Kopienas atļaujas un to kopijas, Eiropas transporta ministru konferences (ETMK) atļaujas, autovadītāju atestāti, digitālā tahogrāfa uzņēmuma kartes, pašpārvadājumu sertifikāti. Tāpat klienti varēs pieteikties atgādinājuma saņemšanai gadījumos, kad kādam dokumentam tuvosies derīguma termiņa beigas.

E-pakalpojumu sistēmai lietotāji var piekļūt, Autotransporta direkcijas mājaslapā www.atd.lv uzklikšķinot uz pogas E-pakalpojumi vai interneta pārlūkprogrammā ierakstot adresi https://e.atd.lv.

Lai piekļūtu e-pakalpojumu sistēmas lietotāja profilam, klientam nepieciešams autorizēties, izmantojot kādu no vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla www.latvija.lv piedāvātajiem elektroniskās identifikācijas servisa sniedzējiem – elektronisko parakstu, elektronisko identifikācijas jeb eID karti, banku kodu karti vai kalkulatoru. Piekļūt e-pakalpojumu sistēmai var ikviens, kurš regulāri izmanto Autotransporta direkcijas sniegtos pakalpojumus.

Plānots, ka Autotransporta direkcijas e-pakalpojumu sistēma turpmāko mēnešu laikā tiks papildināta, lai klienti iesniegumus Eiropas Kopienas atļauju kopiju, licences kartīšu, pašpārvadājumu sertifikātu u.c. dokumentu saņemšanai varētu direkcijai iesūtīt elektroniski. Tāpat paredzēts, ka regulārie pasažieru pārvadātāji, kuriem ir noslēgts līgums ar Autotransporta direkciju par tiesībām nodrošināt pasažieru pārvadājumus reģionālās nozīmes maršrutos, pārskatus, informāciju par pārvadāto pasažieru skaitu un nobraukumu, prognozēto izmaksu aprēķinu utt. varēs iesniegt šajā sistēmā.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485

Ieteikt šo rakstu