Atvieglojot prasības Ukrainas iedzīvotājiem reģistrēties Taksometru vadītāju reģistrā, Autotransporta direkcija reģistrējusi pirmos ukraiņu autovadītājus

Ņemot vērā, ka kopš 2022. gada 12. marta Ukrainas iedzīvotājiem ir atvieglotas prasības, lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā un nodrošinātu Latvijas teritorijā pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, šodien, 25. martā, Taksometru vadītāju reģistrā tika reģistrēti pirmie divi Ukrainas iedzīvotāji.

“Ukrainas iedzīvotājiem, kuri devušies bēgļu gaitās Krievijas izraisītā kara Ukrainā dēļ, tiek dota iespēja bez valsts valodas zināšanām strādāt par taksometru vadītājiem Latvijas teritorijā. Mums ir prieks, ka šajos šausmīgajos apstākļos varam palīdzēt ukraiņiem. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, ja šie autovadītāji uzreiz nesapratīs visu pasažieru teikto un nevarēs atbildēt latviešu valodā, kā arī būt atsaucīgiem, lai šis laiks, ko Ukrainas iedzīvotāji pavada prom no mājām, viņiem būtu vieglāks,” norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Ukrainas pilsoņiem, lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā, netiek izvirzītas prasības par valsts valodas zināšanām, kā arī netiek prasīts apliecinājums par vadīšanas tiesību aizlieguma neesamību, kas ir prasība gadījumos, ja vadītāja apliecība izsniegta ārvalstīs. Ukrainas iedzīvotājiem papildus pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, vadītāja reģistrācijas iesniegumam jāiesniedz arī šādi dokumenti:

  • uzturēšanās atļauja vai ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību bez ierobežojumiem uz laiku līdz vienam gadam kopija, kas iegūta, pamatojoties uz Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma trešo pantu;
  • autovadītāja apliecības kopija;
  • autovadītāja fotogrāfija.

Papildu informācija par iespēju reģistrēties Taksometru vadītāju reģistrā pieejama šeit.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: +371 28627003

Ieteikt šo rakstu