Atgādinājums par drošības pasākumiem vīrusa ierobežošanai sabiedriskajā transportā līdz 11. janvārim

Aicinām ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus un izvērtēt nepieciešamību braukt ar sabiedrisko transportu. Atgādinām, ka sabiedriskajā transportā visiem ir jālieto sejas maskas un pasažieriem ir jāievēro visi pārvadātāju norādījumi, tai skaitā neaizņemt iezīmētās sēdvietas.

Sejas maskas

  • Sabiedriskajā transportā sejas maskas ir jālieto gan transportlīdzekļa vadītājam, gan pasažieriem, tai skaitā bērniem no 7 gadu vecuma.
  • Sejas maskas sabiedriskajā transportā varēs nelietot bērni, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu, un personas ar kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem.
  • Sejas maskas obligāti ir jālieto arī taksometros, gan vadītājam, gan pasažieriem.

Distancēšanās

  • Lai nodrošinātu distancēšanos un pasargātu cilvēkus sabiedriskajā transportā, pasažieru skaits tajā nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. Pārvadātāji organizē iekāpšanu un izkāpšanu tā, lai to nodrošinātu. Ja transportlīdzeklī nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tiek marķētas sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasību ievērošanu.

Sabiedrisko transportu neizmanto

  • Sabiedrisko transportu nedrīkst izmantot iedzīvotāji, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests vai kuri ir atzīti par kontaktpersonām.

Aicinām izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu un izvēlēties laiku, kad pasažieru plūsma ir mazāka, t.i., ne “pīķa” stundās, kad cilvēki dodas uz darbu vai no darba.

Papildu drošībai, lai gan  Covid-19 izplatība lielākoties notiek valsts iekšienē turpinās stingrāka Latvijā ieceļojušo cilvēku kontrole, lai pārliecinātos par Covidpass.lv aizpildīšanu.

 

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003
e-pasts: komunikācijas@sam.gov.lv


Ieteikt šo rakstu