ATD reģionālo autobusu kustības nodrošināšanai lūdz uzlabot valsts autoceļu stāvokli

ATD ir vērsusies pie Latvijas Valsts ceļi vadības ar lūgumu iespējami ātrākā laikā rast iespēju uzlabot autoceļu stāvokli, lai reģionālo autobusu maršrutu pasažieri varētu izmantot savas tiesības pārvietoties.

ATD regulāri saņem reģionālo autobusu maršrutu pārvadātāju informāciju par sliktiem ceļu stāvokļiem, kuru rezultātā nav iespējams nodrošināt pasažieru apkalpošanu. Tā, piemēram, sabiedriskā transporta pārvadātājs SIA “NORMA-A” ir informējusi ATD par nespēju izpildīt atsevišķus reģionālās nozīmes autobusu maršruta Rīga-Ezere reisus posmā starp Auci un Rubu-Ezeri, ņemot vērā autoceļa Auce-Vadakste slikto stāvokli, kā arī autoceļa Vītiņi-Vadakste slikto stāvokli, kas kalpotu par alternatīvu ceļu braukšanai starp Auci un Rubu.

ATD informē, ka uz autoceļa Auce-Vadakste atrodas pietura “Galāti”, kuru apkalpo reģionālās nozīmes autobusu maršruta Rīga-Ezere-Ruba reisi. Pie šī brīža situācijas, kad autobusi nespēj turpināt ceļu pēc Auces, šī pietura ir neapkalpojama. Iedzīvotājiem ir nepieciešama pārvietošanās ar autobusiem no šīs pieturas vietas. Atbilstoši pasažieru plūsmai ikdienā to izmanto vidēji 1-3 pasažieri. Turklāt arī nākamajās pieturās, kas ir Vadakste un Ruba, minētā maršruta reisi, kas šobrīd ir īsināti līdz Aucei kritiskā autoceļa Auce-Vadakste dēļ, ir ļoti nozīmīgi vietējiem iedzīvotājiem, jo tie nodrošina nokļūšanu no Vadakstes vai Rubas uz Auci un tālāk uz Jelgavas, Rīgas pusi. Šī gada janvārī vidēji 4-5 pasažieri diennaktī uz vai no Vadakstes un vidēji 5-7 pasažieri uz vai no Rubas brauca no vai uz Auci un tālāk uz Jelgavas un Rīgas pusi, ko lielākoties nodrošināja tieši maršruta Rīga-Ezere-Ruba reisi. Šobrīd autoceļa Auce-Vadakste stāvokļa dēļ ir īsināti līdz Aucei un neapkalpo Vadaksti un Rubu, līdz ar ko šobrīd netiek nodrošinātas pilnvērtīgas pārvietošanas iespējas iedzīvotājiem.

 

Papildu informācijai:

Viktors Zaķis,

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 29476754

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv


Ieteikt šo rakstu