Ar 1.jūliju Baltkrievijā atsevišķos posmos tiks ieviesta elektroniskā ceļu maksa

Latvijas Baltkrievijas Kopējās komisijas laikā 13.-14.jūnijā Baltkrievijas pārstāvji informēja, ka ar šā gada 1.jūliju atsevišķos posmos tiks ieviesta elektroniskā ceļu maksas iekasēšanas sistēma. Autopārvadātājiem par attiecīgo ceļa posmu izmantošanu būs jāmaksā neatkarīgi no pārvadājumam izmantotā atļaujas veida.

Detalizētāku informāciju par ceļu posmiem un maksas apjomiem var iegūt Baltkrievijas elektroniskās ceļu maksas iekasēšanas sistēmas mājaslapā www.beltoll.by.

Ņemot vērā kravas autopārvadājumu apjoma pieaugumu, Latvijas puse piedāvāja šā gada atļauju kvotu kravas autopārvadājumiem palielināt par 1500 tranzīta un 500 universālajām atļaujām (bez nodevas par braucienu). Baltkrievijas puse piekrita apmainīties ar papildu 500 universālajām atļaujām (ar nodevu par braucienu). Puses vienojās pēc deviņu mēnešu rezultāta izvērtēšanas pārskatīt galīgo atļauju kvotas apjomu 2013.gadam.

Savukārt neregulāro neliberalizēto pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai puses līdz šā gada 1.augustam nolēma apmainīties ar 15 papildu divpusējām atļaujām (ar nodevu par braucienu) un 10 papildu tranzīta atļaujām (ar nodevu par braucienu).

Valstu pārstāvji vienojās arī par sākotnējo atļauju kvotu starptautiskajiem kravu autopārvadājumiem 2014.gadā tā tiks saglabāta šā gada līmenī.

Saistībā ar 2014.gadā gaidāmo Pasaules čempionātu hokejā, kas tiks rīkots Baltkrievijā, puses vienojās par atļauju kvotas palielinājumu neregulārajiem neliberalizētajiem pasažieru pārvadājumiem 2014.gadā.

Delegāciju pārstāvji vienojās nākamo Kopējās komisijas sanāksmi rīkot 2014.gadā Baltkrievijā.

 

Sandra Maļuha
VSIA "Autotransporta direkcija"
komunikācijas speciāliste
tālrunis: 67686485; 26590229

Ieteikt šo rakstu