Čeku loterijas ietvaros notiks arī sauszemes pārvadājumu nozares izloze; sabiedriskā transporta un taksometru pasažieriem iespēja laimēt trīs balvas 500 eiro vērtībā trīs mēnešus

 

Ēnu ekonomikas mazināšanai Valsts ieņēmumu dienests čeku loterijas ietvaros organizē tematisko nozaru izlozes, un šajā ceturksnī, no 2021. gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam, izvēlēta arī pasažieru sauszemes pārvadājumu nozare. Tādējādi pasažieri, veicot garākus attālumus reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, kur biļetes cena ir vismaz 5 eiro, vai iegādājoties abonementa biļeti, tiek aicināti darījumu apliecinošu dokumentu reģistrēt interneta vietnē www.cekuloterija.lv. Tāpat izsniegtos attaisnojuma dokumentus aicināti iesniegt taksometru pasažieri, ja brauciena summa ir vismaz 5 eiro.

Reģistrējot sabiedriskā transporta biļeti vai attaisnojuma dokumentu, kas izsniegts, izmantojot taksometra sniegtos pakalpojumus, pasažieriem būs iespēja trīs mēnešus laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā. No aprīļa čeku loterijā var piereģistrēt ne tikai čekus, kvītis un biļetes, bet arī rēķinus par iegādātām precēm un saņemtiem pakalpojumiem, kas apmaksāti ar internetbankas starpniecību.

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību nozarēm ar augstu ēnu ekonomikas risku, Valsts ieņēmumu dienests ik ceturksni izraugās kādu konkrētu nozari, ar kuras attaisnojuma dokumentiem var piedalīties īpašā nozaru izlozē un katru mēnesi laimēt trīs naudas balvas. Izraudzītās nozares tiek publicētas tīmekļvietnē www.cekuloterija.lv/nozares. Izraugoties nozari, Valsts ieņēmumu dienests ņem vērā reģistrēto elektronisko kases aparātu skaitu, nedeklarētās darba samaksas īpatsvaru, riskanto uzņēmumu īpatsvaru nozarē u.c. dienestam pieejamo informāciju.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu, zvanot pa tālruņa numuru 67120011 vai rakstot uz e-pasta adresi: cekuloterija@vid.gov.lv.

Papildu informācija par nozaru izlozi pieejama Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā: https://www.vid.gov.lv/lv/ceku-loterija-sakas-tematiskie-nozaru-ceturksni-ar-ipasam-balvam-iespeja-registret-ari-rekinus-0

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67686485

Ieteikt šo rakstu