Pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru / vieglo automobili vadītāja reģistrācija

Pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru / vieglo automobili vadītāja reģistrācija

Iesnieguma izskatīšana vadītāja reģistrācijai pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru / vieglo automobili
 
50.00

Tiesības veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tajā skaitā arī ar taksometru, ir tādai personai, kura ir reģistrēta Taksometru vadītāju reģistrā un ir saņēmusi apliecību.

Taksometru vadītāju reģistrā tiek reģistrēts autovadītājs, kuram

  1. ir derīga B kategorijas autovadītāja apliecība ar stāžu vismaz trīs gadi, vadot šai kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus;
  2. pārkāpumu uzskaites punktu skaits nedrīkst sasniegt astoņus punktus;
  3. valsts valodas zināšanas nevar būt zemākas par B1 līmeni pirmajā pakāpē;
  4. vadītājam nedrīkst būt vadīšanas tiesību aizliegums, kas, piemēram, varētu uzrādīties gadījumā, ja ir beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš, personas dati neatbilst datiem, kas norādīti autovadītāja apliecībā, vai nav nomaksāti sodi par ceļu satiksmes pārkāpumiem;
  5. ja persona nav administratīvi sodīta par pasažieru pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu.

Reģistrācijai persona iesniedz pieteikumu klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām vai elektroniski, aizpildot tiešsaistes formu informācijas sistēmas tīmekļa vietnē https://e.atd.lv/login .

Instrukcija autovadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru/vieglo automobili.

Reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, autovadītājs saņems apliecību, kurai pakalpojumu sniegšanas brīdī būs jāatrodas transportlīdzeklī pasažierim redzamā vietā, jo tā apliecina transportlīdzekļa vadītāja tiesības veikt pasažieru komercpārvadājumus. Savukārt pasažierim būs iespēja par to pārliecināties, ievadot apliecības reģistrācijas numuru taksometru vadītāju reģistrā.

Vadītāja reģistrācija tiek apstiprināta uz trim gadiem. Reģistrācijas apliecība personai tiek nosūtīta uz iesniegumā norādīto adresi.

 

Iesniedzamie dokumenti:

 

Iesnieguma izskatīšanas termiņš - septiņas darba dienas.

 

Normatīvie akti

 

Par Autotransporta direkcijas pakalpojumu var norēķināties tikai bezskaidras naudas norēķinu veidā, veicot maksājumu ar bankas karti vai naudas pārskaitījumu. 


Ieteikt šo rakstu