Starptautiskajā dienā bez auto sabiedrisko transportu izmantojuši par 8% vairāk braucēju nekā parastās svētdienās

Aizvadītajā nedēļas nogalē pilnā krāšņumā sevi pieteicis zelta rudens, liekot garu pastaigu mīļotājiem doties aplūkot skaistākās Latvijas vietas. VSIA Autotransporta direkcija un AS Pasažieru vilciens kampaņa “Pamēģini sabiedrisko!” atgādina, ka iecienītajos galapunktos iespējams nokļūt ar sabiedrisko transportu, kas var izrādīties sevišķi piemērots svētdienīgam izbraucienam. Par to liecina arī 22. septembrī notikusī Starptautiskā diena bez auto, kad sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos maršrutos izmantojuši aptuveni 60 000 pasažieru.

Šogad Starptautiskajā dienā bez auto savus spēkratus pelnītā atpūtā laidis prāvs skaits ceļotāju. Kā liecina Autotransporta direkcijas nule apkopotā statistika, sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos maršrutos izmantojuši 60 000 iedzīvotāju, kas ir par 8% vairāk nekā iepriekšējās nedēļas svētdienā, 15. septembrī, un par 8% vairāk nekā svētdienā tieši pirms gada.

Reģionālo maršrutu autobusu pakalpojumus vairāk nekā 3200 reisos izmantojuši aptuveni 42 500 pasažieru jeb par 6% vairāk nekā iepriekšējā svētdienā, bet 225 vilciena reisos braukuši 17 500 pasažieru – par 11% vairāk nekā svētdienā pirms nedēļas.

“Lai cilvēks savā brīvdienā pilnvērtīgi atpūstos, ir vērts arī stūrēšanu un ceļazīmju vērošanu uzticēt kādam citam. Tas, ka Dienā bez auto sabiedrisko transportu izmantojis lielāks skaits pasažieru nekā “ierindas” brīvdienā, ir iepriecinoši. Ņemot vērā, ka iepriekšējā gadā 22. septembris iekrita sestdienā, mēs salīdzinājām šī gada rezultātus ar svētdienu tieši pirms gada, jo svētdienās autovadītāju paradumi ir citādi nekā darbadienās vai sestdienās. Tomēr pasažieru pieplūdumu novērojam arī, salīdzinot šo dienu ar svētdienu pirms gada, kas liecina, ka aizvien vairāk cilvēku ieklausās aicinājumā novērtēt sabiedriskā transporta sniegtās priekšrocības un brīvajā laikā labprāt atsakās no personiskā auto,” stāsta Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Diena bez auto visā pasaulē tiek atzīmēta katru gadu 22. septembrī, aicinot sabiedrību pievērst vairāk uzmanības gaisa piesārņojumam un alternatīviem pārvietošanās līdzekļiem. Pievienoties šīs dienas atzīmēšanai tika aicināti arī Latvijas autovadītāji kampaņas “Pamēģini sabiedrisko!” ietvaros. Kampaņa turpināsies līdz 16. oktobrim, mudinot ikvienu autovadītāju kaut vai tikai vienu reizi veikt ierasto maršrutu sabiedriskajā transportā, atslogojot satiksmes sastrēgumus, samazinot kaitīgo ogļskābās gāzes izmešu apjomu un ietaupot laika un finanšu resursus.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācija:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67356129, 26627578
E-pasta adrese: lilita.pelcere@atd.lv 

 


Ieteikt šo rakstu