Sabiedriskā transporta pakalpojumus no Liepājas līdz Grobiņai, Iļģiem, Dubeņiem un Cimdeniekiem arī turpmāk nodrošinās AS Liepājas autobusu parks

Arī turpmāk sabiedriskā transporta pakalpojumus no Liepājas līdz Grobiņai, Iļģiem, Cimdeniekiem un Dubeņiem nodrošinās AS Liepājas autobusu parks. Izmaiņas, kas iedzīvotājus sagaida no 2020. gada 1. janvāra, saistītas ar maršruta statusa maiņu – tie vairs nebūs pilsētas maršruti, bet gan reģionālie, līdz ar to mainīsies maršrutu nosaukums un numurs, jo pakalpojumu organizēs Autotransporta direkcija.

No 1. janvāra pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti maršrutā Nr.6912 Liepāja–Grobiņa (atsevišķi reisi tiks izpildīti līdz Iļģiem), Nr.6904 Liepāja–Dubeņi un Nr.5301 Liepāja–Cimdenieki–Grobiņa. Virzienā uz Grobiņu, Iļģiem un Dubeņiem reisu skaits, kursēšanas grafiks un maršrutā iekļautās pieturas faktiski paliks nemainīgas. Savukārt maršrutā Nr.5301 Liepāja–Cimdenieki–Grobiņa sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšana būs citādāka – maršruta sākuma punkts atradīsies pieturā Siena tirgus (līdz šim reisi tika uzsākti pieturā M. Ķempes iela). Balstoties uz pasažieru plūsmu posmā no pieturas Siena tirgus līdz Cimdeniekiem, kopā plānoti 11 reisi, un tie tiks izpildīti ar mazākas ietilpības autobusiem.

Autotransporta direkcijas un Liepājas pilsētas domes vienošanās par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ir spēkā līdz šī gada beigām. Liepājas dome informēja Autotransporta direkciju par to, ka šo vienošanos vairs nepagarinās. Tādējādi sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšana Liepājas maršrutos – Nr.904 Kuršu iela–A/S Grobiņa, Nr.912 Kuršu iela–Grobiņa, Nr.912 A Kuršu iela–Iļģi un Nr.912 B Kuršu iela–Lidosta–Grobiņa – turpmāk būs valsts pārziņā.

Šobrīd tiek izstrādātās biļešu cenas braucienam konkrētajos maršrutos, un tās būs atbilstošas reģionālo maršrutu tarifam. Plānots, ka šajos maršrutos tiks ieviestas abonementa biļetes.

Braucot maršrutā Nr.6912 Liepāja–Grobiņa, Nr.6904 Liepāja–Dubeņi un Nr.5301 Liepāja–Cimdenieki–Grobiņa, iedzīvotāji vairs nesaņems Liepājas pilsētas piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus, bet varēs saņemt valsts noteiktos atvieglojumus. Tādējādi tajos bez maksas varēs braukt personas ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņi, bērni ar invaliditāti, politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki, bāreņi un bez vecāku apgādības palikušie bērni, pirmsskolas vecuma bērni. Savukārt atlaidi apmērā līdz pat 90% varēs saņemt daudzbērnu ģimenes.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129; + 371 26627578

Ieteikt šo rakstu