Latvija un Krievija apmainās ar papildu atļaujām kravu pārvadājumiem; abas valstis savieno 11 regulārie autobusu maršruti

2019. gada 3. un 4. oktobrī Rīgā norisinājās Latvijas–Krievijas Kopējā komisijas sēde par starptautisko autopārvadājumu jautājumiem. Sēdes laikā tika panākta vienošanās, ka Latvija šim gadam saņems papildu 1500 universālo atļauju, kas paredzētas arī trešo valstu kravu pārvadājumiem. Ņemot vērā, ka aptuveni 70% atļauju Krievijas pārvadātāji izmanto tranzīta pārvadājumiem, Krievija saņems papildu 7000 atļauju divpusējiem un tranzīta pārvadājumiem un 1000 universālo atļauju. Tādējādi līdz gada beigām atļauju apjoms būs pietiekams. Papildus tam tika apspriesti jautājumi par kārtību, kā tiek nodrošināti regulārie un neregulārie pasažieru pārvadājumi.

2019. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar analogu periodu pērn, kravu apgrozījums tonnās starp Latviju un Krieviju ir nedaudz samazinājies, bet palielinājies ir kravu apjoms, kam ir lielāka pievienotā vērtība, piemēram, elektronika. Galvenās eksporta preces uz Krieviju ir pārtikas rūpniecības produkti, dažāda mehānika, elektriskās iekārtas, ķīmiskās rūpniecības un tās saskarnozares produkti. Savukārt galvenās importa preces no Krievijas ir metāli un to izstrādājumi, minerālie produkti, kā arī koksne un tās izstrādājumi.

Kopējā komisijas sēdē abas puses vienojās par sākotnējo atļauju kvotu 2020. gadam – Latvija saņems 100 000 divpusējo un tranzīta pārvadājumiem, kā arī 10 000 universālo atļauju, savukārt Krievija saņems 114 000 divpusējo un tranzīta pārvadājumiem, kā arī 9000 universālo atļauju.

Latvijas un Krievijas delegācijas vienojās par apmaiņu ar 300 atļauju divpusējiem un tranzīta, kā arī 100 atļauju tranzīta neregulārajiem pasažieru pārvadājumiem. Šobrīd valstu starpā ir 11 divpusējo pārvadājumu maršruti, kas savieno Latviju ar Maskavu, Kaļiņingradu, Sanktpēterburgu un citām Krievijas pilsētām. Abu valstu pārstāvji norādīja, ka nepieciešams veicināt regulāro starptautisko maršruta tīkla paplašināšanu.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129; + 371 26627578
twitter.com/ATD_LV ; facebook.com/AutotransportaDirekcija

Ieteikt šo rakstu