Braukšanas maksas atvieglojumi   2023. GADĀ MAINĪSIES BRAUKŠANAS MAKSAS ATVIEGLOJUMU IZMANTOŠANAS KĀRTĪBA REĢIONĀLAJĀ SABIEDRISKAJĀ TRANSPORTĀ

Atvieglojumu izmantošanai sabiedriskajā transportā būs jāreģistrē tikai derīga eID karte

2023. gadā tiks modernizēta un vienkāršota valsts noteikto braukšanas maksas atvieglojumu izmantošanas kārtība reģionālajā sabiedriskajā transportā. Pēc sistēmas modernizācijas valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutos pasažieri varēs izmantot, reģistrējot tikai derīgu eID karti. Citas apliecības (piemēram, invalīdu, daudzbērnu ģimeņu, represēto personu u.c.) reģionālās nozīmes sabiedriskajā transportā vairs nebūs nepieciešamas. Plānots, ka jaunā sistēma sāks darboties šī gada laikā.

Plānotās izmaiņas primāri attieksies uz personām ar 1. un 2. grupas invaliditāti, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, apliecības “Goda ģimene” īpašniekiem, politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, bērniem bāreņiem un bez vecāku apgādības palikušiem bērniem, kas braukšanai reģionālajā sabiedriskajā transportā izmanto valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus. Kopumā valsts noteiktie atvieglojumi braukšanai reģionālajā sabiedriskajā transportā pienākas aptuveni 280 000 iedzīvotāju.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš: “Jaunā sistēma vienkāršos pasažieriem atlaides izmantošanu, jo cilvēkiem būs nepieciešama tikai eID karte, kura būs jāreģistrē biļešu tirdzniecības vietā vai pie vadītāja. Visu pārējo paveiks pati sistēma, tostarp nolasīs, kāda tieši atlaide personai pienākas. Pasažierim vairs nebūs jāinformē transporta vadītājs par pienākošos atlaidi un nevajadzēs arī uzrādīt citas apliecības, kas nereti mēdza pazust, izbalēt un bija grūti salasāmas. Ejam kopsolī arī ar to, ka no 2023. gada eID karte kļūs par personu apliecinošu dokumentu visiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuri ir sasnieguši 15 gadu vecumu. Jauno atvieglojumu saņemšanas sistēmu plānojam ieviest šī gada laikā, līdz ar to visiem pasažieriem ir pietiekošs laiks pieteikties vai nomainīt savu eID karti. Tomēr aicinām to neatlikt uz pēdējo brīdi un saņemt eID karti savlaicīgi.”