Starptautiskie kravu autopārvadājumi Turcijā COVID-19 pandēmijas apstākļos (atjaunināts 19.05.2020.)

Saskaņā ar Turcijas valstības 14. maijā veiktajiem grozījumiem pagaidu noteikumos, kas regulē starptautiskos kravu pārvadājumus Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas apstākļos, ārvalstu kravu autopārvadātājiem, veicot kravu pārvadājumus uz Turciju, no tās vai tranzītā cauri Turcijas teritorijai, jāņem vērā, ka:

Starptautiskajos kravu pārvadājumos iesaistīto transportlīdzekļu vadītājiem tiek veiktas veselības pārbaudes; personām ar saslimšanas pazīmēm iebraukšana Turcijā tiek liegta.

Ja saslimšanas simptomi netiek konstatēti:

  • Autovadītājiem stāvvietās un atpūtas vietās jāizmanto sejas maskas, kā arī jālieto dezinfekcijas līdzekļi.
  • Veicot autopārvadājumus uz/no Turcijas, valsts teritorija ir jāpamet pēc iespējas ātrāk. Saslimšanas simptomu gadījumā ārvalsts autovadītājam jāvēršas tuvākajā medicīnas iestādē.
  • Veicot tranzīta pārvadājumu, Turcijas teritorija jāpamet pēc iespējas ātrāk.  Tranzīta pārvadājumiem Muitas pārvalde ierāda konkrētus pārvietošanās maršrutus, kā degvielas uzpildes un apstāšanās vietas.
  • Ro-Ro pārvadājumu gadījumā uz kuģu klājiem drīkst atrasties arī autovadītāji šādās līnijās: Zonguldak-Černomorska (Iļjičevska), Stambula-Černomorska (Iļjičevska), Karasu-Černomorska (Iļjičevska), ConstantaKarasu, Tasucu-Tripoli, Mersin-Haifa.
  • Ierobežojumi attiecībā uz robežu šķērsošanu ar Irānu un Irāku saglabājas (satiksme nav atļauta, minēto valstu robežas drīkst šķērsot tikai ārvalstu kravu autopārvadātāji, ja vien tie negrasās atgriezties atpakaļ Turcijā).